Auhinnati FEST09 disainereid


Kolmapäeval, 3. märtsil kuulutati Disaini- ja Arhitektuurigaleriis välja Eesti Noore Disaineri auhinna SÄSI 2010 laureaat - tekstiilidisainer Karin Luuk, Väikse SÄSI preemiatega tunnustati keraamik Raili Keivi ning FEST09 kujunduse loonud tootedisainerite tandemit Sven Sellikut ja Pent Talvetit.

Laureaadid valiti 33 kandidaadi seast. Tänavune preemiafond on 60 000 krooni, millest 30 000 krooni kuulub võitjale.

„SÄSI 2010 osalejate nimistu näitab endiselt Eesti disainijärelkasvu tugevat taset - on uusi nimesid, uute toodetega üllatavaid vanu tuttavaid, disainimagistrante ja juba disainiteenuse turul töötavaid disainereid,“ tõdes Ville Jehe, Säsi konkursi üks algatajatest.

Sveni ja Pendi tööde puhul hindas žürii professionaalset teostust ning mitmekülgset disainitööd reaalsete klientidega. „Noored disainerid on suutnud lähteülesanded edukalt täita ning pakkuda lahendusi, mis vastavad klientide ootustele,“ oli žürii üksmeelel.

SÄSI auhind antakse kuni 35-aastasele Eesti disainerile väljapaistva tootedisaini alase tegevuse eest kolmel viimasel aastal. SÄSI eesmärgiks on Eesti tootedisaini järelkasvu kindlustamine, noorte disainerite loova ja iseseisva tegutsemise toetamine ja julgustamine, disainiteadvuse süvendamine ja valdkonna laiendamine ning uute loojate toomine meedia, avalikkuse ja eelkõige ettevõtjate huviorbiiti.

2010. aasta SÄSI konkurssi korraldavad Eesti Disainikeskus ja MTÜ Sina, Mina ja Keegi. Lisaks eelnimetatutele toetab konkurssi Eesti Kultuurkapital ja Nautimus.

FS Team Tallinn on samuti Sveni ja Pendi tööga väga rahul!


Sveni ja Pendi disainikavandeid näed siit!
FEST09 välimuse kujunemine selles galeriis!

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: