FEST08 Laitse rallipargi väljapanekus

FS Team Tallinn andis oma esimese pääsukese, vormelauto FEST08 ajutiselt hoiule Laitse rallipargi muuseumile. Esialgse lepingu kohaselt saavad huvilised autot Laitses uudistamas käia kuni jaanuarini 2013.  

Laitse rallipark pakub motospordi huvilistele võimalust suvel krossi-, talvel jäärajal kihutamas käia, kuid vanatehnikafännide rõõmuks kuulub kompleksi ka ajalooliste sõidukite kollektsioon. Laitse autokogus on esindatud peamiselt kaks teemat – 1920ndatest aastatest pärinevad sõidukid ning ajaloolised BMW-d; nüüdsest aga mitmekesistab muuseumi väljapanekut hämarast 2008. aastast pärinev vormelauto FEST08.

Lepingu pidulik allkirjastamine Risto Kõivu ja Laitse kompleksi juhataja Üllar Suvemaa vahel leidis aset 18. veebruaril toimunud ürituse raames, mille põhieesmärgiks oli rallipargi arengukavade tutvustamine. Plaanidesse kuulub nimelt kardiradade kompleksi rajamine, mis saab sisaldama suurt A-kategooria rada ning hobikartidele mõeldud rada.

Raja projekt telliti oma ala maailma parimatelt ehk Saksamaalt Tilke Engineeringust, mis on projekteerinud paljud praegu kasutuses olevatest vormel-1 radadest. Raja autoriks on Eberhard Tilke, kelle sõnul sisaldab rada kõiki kardisõidu ideaalseks omandamiseks vajalikke kurvide kombinatsioone. Rada ise vastab A kategooria kardiraja nõuetele ehk sellel on võimalik pidada kardisõidu maailmameistrivõistlusi. Kasutades erinevaid variatsioone rajast, on sellel võimalik sõita kardist ja tsiklist kuni tavamõõdus autodeni välja. Raja üheks variatsiooniks on ca 1 km pikkune testirada, mis on piisavalt lai ja kiire ka aeglasemate vormelite jaoks. Rada rajatakse koostöös EAS-iga ning peaks valmima juba käesoleva aasta sügiseks, täna ehitustööd juba käivad.

Vastutasuks auto laenamise eest võimaldab LaitseRallyPark FS Team Tallinnal tulevikus valmivat kardirada vormeli testimiseks tasuta pruukida.

LaitseRallyPark internetis: www.laitserallypark.ee

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: