Uudiskiri: Juuni 2011


Head lugejad, rõõm on teatada, et eelmises kuukirjas lubatu on täidetud – FEST 11 sõidab! Eelnevalt seatud eesmärgi, et vormel liigub 1. mail omal jõul, võib lugeda üldjoontes saavutatuks. Tegelikult tehti autoga esimene kohaltvõtt 2. mai hommikul, kuid arvestades asjaolu, et mõned meeskonnaliikmed magasid viimati aprillis, siis tunnetuslikult polnud tähtaega ületatud. Kuigi 52 tundi magamatust ei kõla just väga tervislikult, siis tehnilise saavutusega võis kindlasti rahul olla.

Valmimistähtajale eelnenud nädalad läksid küllaltki kiireks ja pingeliseks. Noored insenerid unustasid ennast tihtilugu Tehnikakõrgkooli ruumidesse öötundideks ning häirisid soovimatult ka lähedalelavaid naabreid – kõik ainult kõrgema eesmärgi nimel! Öörahu häirimine oli kindlasti tahtmatu ning olgu siiras vabandus ka siinkohal kirja pandud.

Pärast vormeli esmast valmimist ei saa siiski loorberitele puhkama jääda – kuni võistlusteni käib TTÜ ja TTK tudengite poolt projekteeritud ja valmimstatud vormeli seadistamine, testimine ning arendamine. Sõiduomaduste testimiseks kasutame FS Team Tallinna koduringiks kujunenud Rapla kardirada, mis meie vajadustele suurepäraselelt sobib. Järgnevate nädalate eesmärk on leida üles ja kõrvaldada kõik FEST11 probleemid ja puudused ning asendada ajutised lahendused püsivatega.

Uue vormeli testimine on siiani läinud küllaltki sujuvalt, kuid erinevaid keerukaid ja kannatlikkust nõudvaid töid on veel palju. Uue vormeli osas on meeskonna ootused kõrged, sest juba esimesel testil näitas seadistamata auto pisut kiiremat ja äkilisemat minekut kui eelmine mudel.

Vormeli sõidukatsed on kujunenud just uute meeskonnaliikmete jaoks tõeliseks maiuspalaks, sest pärast pikki ja pimedaid talvekuid saavad noored insenerid lõpuks ometi näha ja proovida oma töö tõelisi vilju. Enamiku tudengite jaoks on see esmakordne võimalus istuda ehtsa vormelauto rooli, millega sõitmist rikastab tohutu adrenaliinikogus ning kirjeldamatu emotsioonipuhang. Enda valmistatud autoga ringrajal kurve läbida ning vormelipiloodile mõjuvaid jõudusid tunnetada on vapustav kogemus! Kuigi motosport pakub nauditava ja põneva sõidukogemuse, siis ei tasu unustada ka erinevaid riske ja ohtusid, mis sellega kaasnevad. Samas võib rahuliku südamega tõdeda, et Formula Studenti sarjas on eeskirjadega nõutud tipptasemel ohutus- ja turvavarustus.

Kui esimestel sõidukatsetel saavad sõita kõik meeskonnaliikmed, siis enne tõsisemat testimisperioodi on oluline korraldada parimate pilootide valik. Nemad peavad ülejäänud suve jooksul oma sõiduoskusi korralikult lihvima, et võistlustel suurepärases vormis olla ning võimalikult vähe õnne hooleks jätta. Kuna võistlusteks pole ilma võimalik ette ennustada, siis tuleb mõned katsed ka vihmasajus korraldada, et olla valmis ka ootamatutes tingimustes rooli keerama. Varasem kogemus on näidanud, et tudengivormel suudab ka paduvihmas mitmeid tunde testimist üle elada.

Suve esimene pool kulub märkamatult vormelit seadistades ja testides ning 27. juulil saab alguse võistlusperiood, mis kulmineerub alles augusti viimasel nädalavahetusel. Ka võistlusreis nõuab hoolikat planeerimist ja ettevalmistamist. Esmalt tuleb kokku panna võistlusgraafik ning ajakava, seejärel tuleb leida nii meeskonnale kui vormelile transpordivõimalus. Eelmistel aastatel on selles osas abistava käe ulatanud Silberauto, kelle bussiga on varasematel Euroopa võistlustel käidud.

Kui kõik läheb plaanidekohaselt, siis esimene võistlus, millest FS Team Tallinn osa võtab, toimub Austrias Red Bull Spielbergi ringrajal (27.-30.07.2011). Edasi sõidetakse naaberriiki Saksamaale, kus võisteldakse legendaarsel Hockenheimringil (2.-7.08.2011). Pärast nädalast pausi asub FEST11 võistlustulle Ungaris Györis (18.-21.08.2011) ning viimase selle hooaja võistlusena on plaanis meile ajalooliselt edukaks kujunenud Baltic Open, mis seekord peetakse Rootsis Karlstadis (25.-28.08.2011).

Loodame, et võistlused lähevad edukalt, suudame uue vormeli võimed maksimaalselt realiseerida ning septembris Teile häid uudiseid edastada.

Kuulmiseni!!!

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: