OptimumG & Tesla Motors

Seoses Ameerika ringreisiga külastas FS Team Tallinn kahte autoinseneride maailma tippettevõtet. Denveri linnas, Colorado osariigis paiknevat OptimumG peakontorit ja Los Angeleses asuvat Tesla Motors´i inseneribürood.

OptimumGOptimumG on eelkõige tuntud kui tarkvara
tootja, nende OptimumK, mis aitab inseneri ideaalse vedrustuse leidmisel, on olnud turul
juba aastaid ja seda kasutavad mitmed
maailmas ilma tegevad võidusõidumeeskonnad.

Lisaks tarkvara tootmisele pakuvad OptimumG töötajad ka rajaäärset nõustamisteenust. Selle hooaja üheks väljapaistvamaks kliendiks on Euroopa ringradadel ilma tegev BMW Motorsport, kes just hiljuti võitis ka Nürburgringi 24h sõidu. 

OptimumG juht Claude Rouelle on meile juba vana tuttav, koostöös temaga korraldati 2008. aastal Tallinnas Formula Studenti teemaline mootorispordiseminar. Hr Rouelle on kaasategev ka Formula Studenti sarja kohtunikuna. 
Sellest tulenevalt töötab OptimumG-s väga palju just tudengivormeli taustaga praktikante. Meile tutvustati nende kõige uuemat, endiselt veel beta versioonis olevat OptimumT tarkvara, mis on mõeldud rehvidega seonduvate andmete analüüsimiseks. 

Tesla MotorsKui OptimumG on tuntud vaid kitsas võidusõiduringkonnas, siis Tesla Motors´it teab ilmselt iga autotehnikast huvituv inimene. Tesla puhul on tegemist kindlasti ühe maailma kõige innovaatilisema ja revolutsioonilisema autotootjaga. Firma uuenduslikkus ei peegeldu mitte ainult selles, et Tesla Roadster on ainus tõsiselt võetav elektriline sportauto, vaid ka kogu organisatsiooni ülesehituses - töömetoodikas,
turundus- ja finantsvaldkonnas, personalipoliitikas.

Teslani jõudsime tegelikult läbi nende sõsarfirma SpaceX-i kes on Michigani SAE võistluse sponsor ja endale tudengite seast aktiivselt töötajaid otsib. SpaceX tegeleb kosmosesüstikute tootmise ja starditeenuse pakkumisega. 

Teslas võttis meid vastu personaliosakonna juht Ron Cuadro, kes andis väga põhjaliku ülevaate firma ajaloost, käekäigust, väärtustest ja tulevikuvisioonist. Kuna huvi oli suur, siis ettekandele järgnes meie poolt ka tõsine küsimustelaviin. Hr Cuadro säilitas külma närvi ja vastas väga edukalt kõigile meie arupärimistele. Peale väikest kontori ekskursiooni suundusime parklasse, et teha tutvust Tesla Roadsteriga - antud eksemplar kuulub firma asutajale ja omanikule Elon Muskile. 


Selleks, et näha ka Roadsteri sisikonda ja saada paremini jälile tehnilistele iseärasustele soovisime külastada ka Los Angelese kesklinnas asuvat Tesla esindust. Esmaspäevase päeva tõttu oli see aga kahjuks suletud. Seega jätkub meie külaskäik juulis Inglismaal, kus peale Silverstone´i võistlust on plaanis külastada Tesla Londoni esindust. 

Nii OptimumG-s, SpaceX-is kui Teslas oli selgelt tunda, et nad väärtustavad väga Formula Studenti projektist saadavat kogemust ja otsivad enda meeskonda just reaalsete praktiliste kogemustega inimesi. Uks on praokil, nüüd tuleb vaid jalg ukse vahelt sisse panna! 


Rohkem infot ettevõtetest: 

Sellel postitusel on 2 vastust

kas nüüd on oodata ka FS-electric klassi autot?
vootele
4. juuni 2010
Praegu jääb selleks resursist vist veel natuke väheseks, samuti on ainuke FSE võistlus Saksamaal.

Ootame natuke, laseme organisatoorselt asjadel areneda ja tulevikus hüppame ka elektriajastusse....
Kristjan Maruste
8. juuni 2010
Email again: