Testida! Testida! Testida!

Tähelepanelikumad huvilised on ilmselt juba välja uurinud, et meie uus elektrivormel on juba täiesti sõiduvees. Suured tänud Saku Suurhalli inimestele, kes lahkelt lubavad meil oma valdustes elektrivormeli töökindlust katsetada.

Testid toimuvad esialgu veel piiratud võimsusega, et vigu ohutumalt üles leida ja likvideerida. Nagu alguses ikka, on ka seekord välja tulnud mitmeid probleeme, kuid meie tubli meeskond tegeleb ööd ja päevad nende likvideerimisega. Akude vastupidavus on endiselt teema, sest kui eelmise suve lõpus sai nende küpsemine meile Ungaris saatuslikuks, siis seekord on ka (õnneks küll vaid) mõned elemendid juba oma nimiomadused minetanud ning püüdnud taas oma gabariitmõõtmeid mitmekordistada (ehk suudab lugeja ette manada pildi eelmisest hooajast, kus akumoodulid lõhki paistetasid). Uute elementide tellimus on praeguseks hetkeks juba sisse antud ja varsti peaks FEST14 akundus taas oma nimimahtuvuse saavutama.

Kui veel veidi muredest rääkida, siis hetkel on meil akudesse särtsu sisse saamiseks ainult laadija "Joonas", mis ei tule ise balansseerimisega toime. See tähendab, et laadijal "Joonas" on ühilduv liides "Mario", kes pidevalt kätt pulsil (või pigem multimeetrit klemmil) hoiab. Liides "Mario" on aga multifunktsionaalne ning seepärast peab ta vahepeal ka muid ülesandeid täitma - näiteks magama. See omakorda tähendab, et akude laadimine areneb üsna visalt. Õnneks saime täna hea uudise: uus laadija, mis peaks olema veidi võimekam kui senine laadija "Joonas" ning oma funktsionaalsusega suudab täita ka liidese "Mario" ülesandeid, jõuab 19. juunil Rootsi ja peaks enne jaanipäeva meieni jõudma. Ootame põnevusega :)

Elektrivormeli testimise ja parendamisega samaaegselt toimuvad Baltic Open koosolekud. Jah, meil on kindel plaan täita augustis oma aukohust ja korraldada Eestis ülivõimas Formula Student võistlus. See toimub ühel ilusal päikeselisel augustikuu nädalavahetusel kuupäevadel 6.-10. august veinipealinnas Põltsamaal. Tänaseks päevaks on kirjas 20 vormelit kokku kaheksast riigist. Loodame, et tuleb veel :) Eestist on igatahes registreeritud kõik meie neli vormelit: FEST08, FEST10, FEST12 ja FEST14. Tulge kindlasti vaatama! Lisainfot saab Baltic Openi kodukalt, mille leiab siit ja Facebook'ist.

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: