TTÜ muuseumi avamine

Tallinna Tehnikaülikooli muuseum avas pärast pikka vaikelu tehnikahuvilistele taas uksed ning esimene näitus paneb silma särama neil, keda huvitavad masinad.

TTÜ muuseumi avanäitus on pühendatud ülikooli mehaanikateaduskonna 75. aastapäevale. Klaasvitriinis on TTÜ-s sündinud robotkäsi, millega saab trips-traps-trulli mängida, jalaprotees, millele võib toetuda, kui miski muu ei aita, ja tudengite ehitatud vormel, mis on omas klassis üks maailma kiiremaid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui robotkäsi ja jalaprotees püsisid tänase avamise ajal kenasti klaasi taga, siis väikeste ja suuremate poiste rõõmuks lasti ekspositsioonivormeli vanem vend õue hullama. Argipäeviti peavad tehnikahuvilised leppima küll seisva vormeli vaatamisega. Olgu lohutuseks öeldud, et vaadata saab väga lähedalt.

"Meil on olemas ka 3D animatsioonid vormelist. Kui poisid siia tulevad, siis ei käi nad ainult vormeli ümber ringi, vaid saavad vaadata, millest vormel koosneb.Ehedad vormeli tükid - saavad selle ise kokku panna, lahti võtta, selle hingeeluga tutvuda," rääkis TTÜ muuseumi direktor Liia Rebane.

Kes tahab veel lähemalt vaadata, saab vaadata otse metalli sisse.

"Siin on tegemist mitmesuguste metallide struktuuripiltidega. Võime näha nii täismetalli, pindeid, defekte struktuurides, /---/ kuidas metalli struktuur ja omadused on omavahel seotud," ütles TTÜ materjalitehnika instituudi professor Priit Kulu.

TTÜ muuseumis jagub tehnikahuvilisel tegevust mitmeks tunniks.

"Kindlasti on meie esmane eesmärk olla hästi atraktiivsed, huvitavad, et TTÜ-sse tuleks võimalikult palju inimesi, et Eesti inseneridel oleks järelkasvu," ütles Liia Rebane.

(ERR Uudised)


Tulge külla :)

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: