Veel mitte päris...

Jah, teame, ei ole täna enam 14. aprill... Ei ole ka 15. aprill, mille tinglikult saaks veel samaks päevaks lugeda, kuna me pole vahepeal magama läinud. On 21. aprill ja praeguse hetke seisuga ei ole olukord päris selline nagu peaks. Aga nüüd kõigest järgemööda...

Lugu sai alguse eelmisel nädalavahetusel, enne 14. aprilli. No, tegelikult sai kogu lugu alguse ikkagi juba sügisel kui oma teist elektrivormelit ehitama hakkasime. Ja no KOGU LUGU sai üldse alguse juba mitmeid-setmeid aastaid tagasi, kui TTK ja TTÜ inimesed otsustasid üheskoos.... Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.

Eelmisel nädalavahetusel pidi aset leidma vormeliehituse kulminatsioon, mis pidi omakorda kulmineeruma sõitva autoga. Kõik edenes, töö käis kahel rindel: elektroonikud jootsid (ja söötsid) Tehnikaülikoolis, mehaanikud keevitasid ja kärsatasid Tehnikakõrgkoolis. Esmaspäeva hommikul pidid tollist vabanema meie akud, ilma milleta poleks sõit võimalik olnud. Pühapäeva õhtu lõppes vara, juba südaööpaiku pakiti asjad ja suunduti koju, sest kõik muu oli põhimõtteliselt valmis, puudusid vaid akupakid.

Esmaspäev algas paljutõotavalt. Uus päev, inimesed puhanud. Äratus juba enne kaheksat, et kohe-kohe, kui tolliinimestel tööpäev algab, saaks peale lennata ja oma särts vormelisse tuua. Aga ei. Tolliinimestel olid muud plaanid. Ei tea, kas algas nende päev vale jalaga voodist tõustes või polnud nad korralikult välja puhata saanud, aga nende tuju ilmselt nii ülev polnud, sest vaatamata meiepoolsele valmisolekule ja tegutsemisele otsustasid nad akusid meile mitte kätte anda. "Ei saa! Need peavad läbima täiendava kontrolli." Naised saunas rääkisid, et akuelemente olevat pisteliselt lahti lõigatud ja narkoveo kahtluses sisse piilutud. Ilmselgelt midagi ei leitnud. Aga niisama kergelt ei tahetud neid ikka veel minema lasta. Oma kriitilise pilgu heitis saadetisele ka Keskkonnaamet. Niisama... igaks juhuks. Ikkagi treenitud silm jne. Kuid ei tulnud ka siit midagi. Lõpuks otsustati lihtsalt, et elementidelt on vajalikud CE-märgistuse kleepekad puudu. Siinkohal suur-suur aitäh Signiti meeskonnale, kelle kiire tegutsemine päeva päästis.

Vunts akusid laadimas... autosse laadimas

Nõutavad etiketid peale kleebitud, saime loa oma akud minema viia. Lõpuks ometi! Toomas juba niii ootas.... :)

Toomas akukoormaga

Kalendris oli selleks hetkeks juba ees number 16 ja tegemist kolmapäevaga. Algas taas usin töö - vaja oli saabunud elemendid akupakkidesse laduda. Meeskonna meililisti saadeti abipalve ja toimus üldmobilisatsioon. Kõik, kes said, panid käe külge. Akupakkide koostamine ei ole mingi 3.50 ja sellepärast tuli ka meie selle hooaja esimene all-nighter. Hommikul, kui tööinimesed tööle hakkasid sõitma ja bussis püstijalu magama hakkasid jääma, olid pakid valmis, aga sellega polnud asi veel lahendatud.

Praegu seisab garaažis valmis elektrivormel, kuid sõita sellega ei saa. Elektroonikas on mingisugune kala. Õngitseme ja õngitseme, aga pole veel näkanud. Loodame, et varsti...

Püsige lainel!

Nagu ikka - lõpuks on kõik elektrikud ;)

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: