Meie toetajad

Toetajad & partnerid

Peasponsor

Kuld

FEST23 projekti rahastatakse riigieelarvest teadus- ja arendustegevuse rahastamise vahenditest.

Lühitutvustus:

Formula Student Team Tallinn ehitab ainulaadse elektrivormeli, mis on võimeline sõitma nii juhiga kui juhita. Prototüübiga osaletakse rahvusvahelistel Formula Student sarja võistlustel 2023. a suvel. Esmakordselt meeskonna ajaloos arendatakse ise vormeli jaoks vajalikud mootorid ja inverterid, mida testitakse 2023. a vormeli peal ja võetake kasutusele järgmiste aastate sõidukitel.

Eesmärk ja tulemused:

Projekti eesmärk on ehitada Baltikumis ainulaadne elektrivormel, mis on võimeline sõitma nii juhiga kui juhita – FEST23. Valminud vormeliga võetakse osa vähemalt neljal Formula Student sarja tootearendusvõistlusel, kus on eesmärk saavutada kümneid poodiumikohti ning vähemalt ühe võistluse üldvõit. Esmakordselt Formula Student Team Tallinna ajaloos on meeskond arendamas ka mootoreid ja inverterid, mida testitakse 2023. aasta vormeli peal ning võetakse kasutusele järgmistel sõidukitel. Arendamise eesmärgiks on saavutada efektiivsemad ja töökindlamad detailid ning vähendada sõltuvust tootjatest. Kogu tudengivormeli projekti eesmärgiks on anda tudengitele inseneriõppe praktiline väljund ja tipptasemel teadmised. Teiseks suureks eesmärgiks on populariseerida inseneeriat ning suunata noori valima edasi õppimiseks tehnilisi erialasid. Reaalne vormelauto projekteerimine ja ehitamine inspireerib nii praeguseid kui tulevasi üliõpilasi tunduvalt rohkem, kui lihtsalt teoreetiline teadmistepagas. Tudengivormeli projektist väljakasvanud inseneridel on tasemel teadmised ja oskused, millega panustavad nad omakorda märkimisväärselt Eesti majandusse, seda nii teadmiste, kvaliteetse tööjõu kui ka uute tehnoloogiliste lahenduste väljatöötamisega, mis muudavad inimeste elu paremaks.

Toetuse summa: 100 000€

FEST24 projekti rahastatakse riigieelarvest teadus- ja arendustegevuse rahastamise vahenditest.

Lühitutvustus:

Formula Student Team Tallinn ehitab elektrivormeli FEST24, mis on võimeline sõitma nii juhiga kui juhita. Esmakordselt tiimi ajaloos hakkab vormel sõitma isearendatud mootorite ja inverteritega, mille on eesmärk on saavutada parem efektiivsus ja töökindlus kui seni kasutusel olnud ostutoodetel. Valminud vormeliga osaletakse rahvusvahelistel Formula Student sarja tootearendusvõistlustel.

Eesmärk ja tulemused:

Projekti eesmärk on arendada ja ehitada valmis elektrivormel FEST24, mis on võimeline sõitma nii juhiga kui ka juhita. Esmakordselt tiimi ajaloos hakkab vormel sõitma isearendatud mootorite ja inverteritega, mis on eeldatavasti efektiivsemad ja töökindlamad kui seni kasutusel olnud ostutooted. FEST24 üheks suurimaks eesmärgiks on saavutada parem efektiivsus, mis võimaldab vähendada vormeli üldist massi. Septembris liitub tudengivormeli projektiga eeldatavalt vähemalt 35 uut tudengit, kes läbi iseseisva õppimise ning vanemate liikmete toele saavad põhjalikud teadmised inseneeriast ja tootearendusest. Tudengivormeli meeskonna liikmed on valmis leidma kõige efektiivsemaid lahendusi vastavalt konkreetsele olukorrale, mis teeb neist tulevikus tööturul hinnatud spetsialistid – ka tööstuses on oluline, et protsessid oleksid võimalikult efektiivsed.

Toetuse summa: 100 000€

Soovid panustada noorte inseneride arengusse?

Meil on alati hea meel teha koostööd uute partneritega, kes soovivad meid maailma tippu aidata!

Scroll to Top